Nářadí pro těžký provoz, USA.

Milwaukee je přední světový výrobce elektrického nářadí a příslušenství do nejtěžších podmínek pro profesionální uživatele na celém světě. Patří do skupiny TTI.
Od svého založení v roce 1924 má společnost Milwaukee, USA jedinou vizi: vyrábět to nejlepší Heavy-Duty (pro nejtěžší provoz) elektrické nářadí a příslušenství, jaké může profesionální uživatel mít.
Milwaukee v současné době zaměstnává na celém světě přibližně 1000 lidí. Společnost pokračuje v plnění průmyslových standardů, zaměřených na profi nástroje všech typů v produktové řadě, která zahrnuje více než 500 nástrojů a více než 3500 doplňků.

Nářadí pro profi použití, Německo.

Již od svého založení AEG POWERTOOLS byly v čele ve vývoji nových výrobků. Zavedením první přenosné vrtačky v roce 1898 se zrodily přenosné nástroje. Více než 100 let později AEG nadále nabízí profesionální uživatelská inovativní a výkonná řešení. V současnosti je AEG POWERTOOLS (profesionální nářadí) součástí koncernu TTI.
Spolu s Milwaukee (profesionální nářadí pro nejtěžší provoz) a Ryobi (velmi kvalitní hobby nářadí) tvoří produktovou základnu pro zákazníky, kteří vyžadují od nástroje výdrž, kvalitu a příkladnou ergonomii držení a ovládání. Ať se jedná o hobby řady, či profi nástroje.

Nářadí a zahradní technika pro domácí použití.

RYOBI je třetí značkou koncernu TTI a představuje nástroje, elektrickou a benzínovou zahradní techniku, měřicí techniku a příslušenství pro hobby použití. Všechny výrobky RYOBI vykazují některé parametry a konstrukční prvky vyšších a profi řad, se kterými má koncern TTI bohaté zkušenosti.

Nářadí a zahradní technika pro domácí použití.

POWERPLUS je značkou elektrického a akumulátorového nářadí a strojů pro dílny, zahrady a domácnosti. Nářadí a stroje jsou podle použití dostupné ve více cenových hladinách, tak aby uspokojily široké spektrum zákazníků a uživatelů. Stroje POWERPLUS s výhodným poměrem ceny a užitných vlastností distribuuje a produkuje belgická společnost VARO.
Společnost VARO (založena v r. 1958) se stala významným producentem a distributorem na celosvětových trzích s ročním obratem převyšujícím 2,5 mld. Kč (více než 100 mil. EUR) a její výrobky se stávají nejoblíbenějšími v zemích jako je Španělsko, Portugalsko, Francie, Belgie, Nizozemí, Lucembursko a mnoho dalších. VARO má pobočky v Asii a logistická centra v Belgii a ve Španělsku – pro zákazníka to znamená rychlejší servis a skladovou dostupnost.

Profi zahradní technika, Švédsko.

Stiga je největším výrobcem zahradní techniky v severských zemích a jedním z nejdůležitejších výrobců v Evropě. Sortiment výrobků sahá od malých elektrických sekaček až po velké zahradní traktory pro profesionální použití. Zahrnuje výrobky jako jsou sekací traktory, travní sekačky, ridery, strunové sekačky, křovinořezy, drtiče zahradního odpadu, pily, sněhové frézy, atd. Mezi priority firmy Stiga patří výroba vysoce kvalitních výrobků a neustálý technický vývoj nových produktů.
Všechny stroje Stiga musí přinášet zákazníkům vysokou užitnou hodnotu a být navíc šetrné k životnímu prostředí. Všechny výrobky Stiga mají dokonale zajištěny servisní služby. „Výrobní závod Stiga je umístěn v idylicky krásném prostředí. Je proto přirozené, že při práci myslíme na ochranu přírody. Od počátku sedmdesátých let intenzivně investujeme prostředky tak, aby náš výrobní proces i výrobky byly šetrné k životnímu prostředí. Výsledkem je to, že jsou naše stroje označeny symbolem zelené labutě (nordický ekologický štítek), který získávají pouze stroje vyhovující přísným ekologickým požadavkům.
Když se rozhodnete pro Stigu, získáte výrobek, který Vám připraví mnoho radostných zážitků na Vaší zahradě a navíc prospějete životnímu prostředí.“
STIGA nabízí záruku 5 let.

Motorové nářadí, Japonsko

Japonská společnost YAMABIKO je třetí největší výrobce motorového ručního nářadí na světě, ale zároveň světovou jedničkou v oblasti inovací a světovým leadrem ve vývoji motorů s redukovanými emisemi splňujících nejpřísnější normy. YAMABIKO Corporation byla založena v roce 2008. Značka ECHO se vyznačuje vysoce kvalitními výrobky určenými pro zábavu a práci s nejlepším poměrem cena/výkon, nízkou hmotností, snadnou obsluhou a špičkovým zpracováním nabízející profesionální kvalitu napříč celým spektrem výrobků. Sortiment je široký a uspokojí jak domácí uživatele, tak farmáře i komerční uživatele. Tyto produkty lze jednoduše charakterizovat těmito výrazy: FLEXIBILITAKOMFORTLEHKOST, JEDNODUCHOSTUNIVERZÁLNOSTTRVANLIVOST.

Hřebíkovačky a sponkovačky, USA.

Historie této firmy sahá až do roku 1896, kdy společnost Boston Wire Stitcher Company – BOSTITCH postupně vyrobila svoji první drátošičku (1903) a r. 1914 stolní sponkovačku. Roku 1924 BOSTITCH na trh poprvé uvedl sponky, slepené v pásku (od té doby se stalo průmyslovým standardem). Přes výrobu sponkovaček s motorovým pohonem, ovládaných pedály dospěla v r. 1965 až k první hřebíkovačce s bubnovým zásobníkem N2. Postupem času přinášela na trh další a další modely, až k těm současným.

Baterie.

JCB je světoznámou značkou v oblasti stavebních strojů, stavební techniky a elektrického nářadí. Technologii, sílu a energii svého jména nyní přenáší i do spotřebitelských a industriálních baterií.

Stavební, užitková a průmyslová chemie.

BL6 přináší na trh kompletní řadu silikonů, akrylátů, lepidel a speciálních tmelů, PU pěn, penetrací a stavebních přísad. To vše v profesionální kvalitě plně srovnatelné se zavedenými značkami. Naše nabídka necílí pouze na profesionály, ale myslíme i na běžného uživatele (domácnosti, hobby dílny apod.).

Čistící stroje.

Zakladatel firmy Nilfisk-Advance byl pan P. A. Fisker – elektrotechnický inženýr – založil svou společnost v roce 1906 a začal vyrábět motory pro mlýnky na kávu, kovoobráběcí stroje, ventilátory a vrtačky. P. A. Fisker vynalezl vysavač, který vážil pouhých 17,5 kg a mohla ho obsluhovat pouze jedna osoba! V časech, kdy ostatní vysavače byly obrovské a potřebovali 4 nebo i více osob pro obsluhu, byl Nilfisk C1 revoluční.
Nilfisk-Advance expandoval pomalu a vytrvale během desetiletí, ale prudký vývoj skutečně nastal koncem osmdesátých let. Společnost se stala součástí skupiny NKT, a díky tomu udělal Nilfisk-Advance velký skok vpřed. Od té doby je cílem Nilfisk-Advance být jedním z největších světových hráčů na trhu s profesionální čistící technikou.
V současnosti vyrábí profesionální i komerční vysavače, podlahové mycí, zametací a čisticí stroje.

Lepidla nejen pro domácnost.

Ceys je značka pro specialistu ve světě lepidel a chemických výrobků pro kutily. Ceys působí v různých segmentech trhu, který nabízí široký sortiment výrobků pokrývající všechny potřeby lepení, spojování a těsnění. Doma, v garáži, na zahradě, ve škole, v kanceláři, v dílně nebo na stavbě, Ceys si vždy poradí! Ceys se snaží uspokojit všechny potřeby jak profesionálních zákazníků, tak i domácích kutilů, což přináší výhody všem: kutilové a drobní zákazníci mohou využívat vysoké kvality výrobků, kterou vyžadují profesionálové, a profesionálové zase mohou počítat s výrobky, jejichž použití je praktické, pohodlné a jednoduché.

Sortiment CEYS:

 • Sekundová lepidla
 • Chloroprenová lepidla
 • Disperzní lepidla
 • Epoxidová lepidla
 • Univerzální lepidla
 • Speciální lepidla
 • Natur systém
 • Montážní lepidla MS TECH
 • Chemické kotvy
 • Silikony
 • Akrylátové tmely
 • Tmely
 • Mazivo
 • Pásková lepidla

Ceys neustále zkoumá a vyvíjí nové výrobky stále účinnější a odpovídající požadavkům doby, a díky tomu nabízí výjimečně širokou škálu výrobků.

Profesionální zahradní nářadí.

V roce 2009 oslavila firma Fiskars 360. výročí od svého založení. Dnes je Fiskars mezinárodní společností se zaměřením na potřeby zákazníků v oblasti domácích potřeb, zahradního nářadí, zimního sortimentu a výrobků pro pobyt v přírodě. U nás si můžete zakoupit od FISKARS produkty z těchto oddělení: nástroje na stříhání, péče o trávník, nářadí s násadou, zpracování dřeva, stavební nářadí, nářadí na sníh, barevné drobné nářadí, údržba a příslušenství…

Větrací mřížky, dvířka, vpusti.

Předmětem činnosti firmy HACO jsou zejména vývoj a konstrukce plastových a kovových výrobků a zpracování termoplastů technologií vstřikování do forem na německých respektive rakouských strojích ARBURG a ENGEL. „Od počátku se zaměřujeme na výrobu plastových větracích mřížek různých typů a velikostí a výrobu plastových revizních a vanových dvířek. V posledních letech se věnujeme také kovovému programu. Jedná se o výrobu nerezových větracích mřížek, nerezových vanových dvířek, výrobky pro rozvod vzduchu, jako ohebné flexo potrubí, hadicové spony, hadicové spojky, zpětné klapky, kovové redukce. Program doplňuje stavebnicový ventilační systém tvořený plochými a kulatými kanály s množstvím tvarovek. Variabilitu systému zdůrazňuje nová řada domovních axiálních ventilátorů a z oblasti sanity jsou to podlahové a kanalizační vpusti‘.

Obuv a rukavice.

Firma byla založena v roce 2003 a je tvořena 100% českým kapitálem. Od svého vzniku se zabývá obchodem s osobními, ochrannými, pracovními pomůckami. Výhodou je ucelený sortiment, vysoce specializovaná kolekce pracovní a bezpečnostní obuvi a kvalitních pracovních rukavic. Výrobky VM se vyznačují vysokou technickou a technologickou úrovní – což v případě prodávaných produktů znamená jejich nadstandardní vlastnosti, jako jsou: antistatické vlastnosti obuvi ESD do speciálních prostor, protiskluzné vlastnosti podešví dle SRC, použití plnolících materiálů na všech typech obuvi, anatomicky tvarované stélky ve všech typech obuvi, proti-řezné speciální druhy rukavic s kovovým vláknem, apod.

Sponkovačky apod. Švédsko.

RAPID je tradiční švédský výrobce sponkovaček, sešívaček, spon, hřebíků a jiného spojovacího materiálu. Společnost Isaberg Rapid, který má své sídlo v Hestra, Švédsko, vyvíjí, vyrábí a prodává sešívačky, sešívací kleště, hřebíkovačky, speciální nástroje na sešívání, tavné lepicí pistole a elektrické sešívače pro přední výrobce kopírovacích strojů a tiskáren. Firma byla založena 1938 Olle Westlundem jako výroba obalů na dokumenty a později se z ní stala železářská výroba pod názvem Isaberg Verkstadt AB. Díky první vyrobené sponkovačce RAPID 1 se název rozšířil. Kleště RAPID 1 s lehkými modifikacemi jsou vyráběny dodnes v počtu cca. 900 000 Ks ročně.
Rapid je uznáván jako jeden z předních světových specialistů v oblasti designu a výroby stolních sešívaček, sešívacích nástrojů určených ke stavění, konstruování i dekoraci, lepících pistolí a vestavěných elektrických sešívaček. Rapid Inside Solution je oblast, která nabízí vestavěné sešívačky předním světovým výrobcům kopírek a tiskáren.

Pily a pilové listy, ČR.

PILANA je tradiční český výrobce pil a pilových listů. Výroba nástrojů ve firmě byla zahájena v roce 1934. Firmu založil p. Studeník a začal vyrábět ruční pily, kotoučové pily a postupně rozšiřoval výrobní program o frézy na dřevo a další nástroje na obrábění dřeva. Výrobní sortiment se postupně rozšiřoval o pilové kotouče na dřevo ze slinutých karbidů (SK), rámové a kmenové pily, hoblovací a průmyslové nože, nástroje na dělení kovu a těla pil. V letech 1948-1992 byla firma ve státním vlastnictví. V roce 1992 byla firma převedena do soukromého vlastnictví.
Dynamicky se rozvíjející firma PILANA patří se svými 650 zaměstnanci k největším výrobcům nástrojů v Evropě. Nástroje jsou vyráběny z oceli nejlepší jakosti podle norem DIN a ISO. Kvalita je pečlivě sledována v každém kroku výroby. Přes 60% nástrojů je vyváženo do průmyslově vyspělých zemí jako jsou Německo, USA, Francie a Velká Británie. Soustavná pozornost je věnována zlepšování výroby a automatizaci, což spolu s dlouholetou zkušeností a nízkými výrobními náklady umožňuje nabídnout vysoce kvalitní výrobky za výhodné ceny.

Žebříky, SK.

Elkop s. r. o. se řadí na základě dlouholetých zkušeností ve výrobě žebříků mezi přední evropské výrobce v této oblasti. Strategie firmy je zaměřená na vývoj a výrobu praktických a kvalitních žebříků z hliníku i oceli, lešení a široké řady dalších pomocníků pro domácnost i profesionály, které jim dělají každodenní práci lehčí a bezpečnější. Elkop s.r.o. je certifikovaný podle ISO 9001, což je potvrzením a zárukou vysoké kvalitativní úrovně nejenom výrobků, ale i celého řízení firmy. Výrobky jsou zároveň certifikované v několika zkušebních ústavech světa (SUDST Žilina – Slovenská republika, ITS Testing Institut – Německo, TÜV CZ – Česká Republika, SZÚ Brno – Česká republika, Standards Institution – Izrael, SP – Švédsko).

Mobilní a stacionární topidla, domácí i průmyslová, SK.

MASTER Climate Solutions Group je světovou jedničkou ve výrobě přenosných řešení pro vytápění, odvlhčování a ventilaci. Filiálky ve střední Evropě, Itálii, Číně a Rusku se starají o vývoj, výrobu produktů, výrobních zařízení a náhradních dílů. MASTER vyrábí průmyslová topidla pro vytápění staveb, hal, zemědělských prostor a jiné použití. Kromě standardních přímotopů jako jsou elektrické, plynové a naftové topidla jsou v nabídce také populární infračervené zářiče, stacionární teplovzdušné topení, kotle na olejovou směs a také terasové ohřívače.

Čistící prostředky.

ZENIT je tradiční česká značka mycích a čistících prostředků s tradicí od roku 1906. Do čáslavské továrny na líh a lisované droždí toho roku přichází nový ředitel inženýr Emil Pick – později jediný vlastník továrny ‚Východočeská továrna na potraviny Emil Pick a spol.‘
V průběhu 20. let, válečné a poválečné doby vzniklo až do současnosti mnoho známých výrobků (terpentýnové mýdlo s jelenem, REAL, mycí pasta na ruce Solvina, Lena atd…).
Novodobá historie se datuje od roku 1992, kdy vznikla společnost Zenit, s. r. o. Čáslav. V současnosti Zenit, s. r. o. Čáslav vyrábí prostředky bytové chemie, kosmetické přípravky a čističe pro profesionální úklid. Mezi nejznámější značky patří Real, Solvina, Alba efekt, Hit, Lena, Laguna a Riva.

Ruční nářadí.

KNIPEX je světoznámým výrobcem kleští s bohatou tradicí, kterého charakterizuje neustálé zlepšování a inovace jednoho druhu produktu – kleští.
Od založení roku 1882 Carlem Gustavem Putschem až do současnosti se vedení firmy dědí z otce na syna a společnost vzkvétá – v současnosti zaměstnává 1300 pracovníků. Knipex se soustřeďuje na jednu jedinou skupinu produktů a dosahuje tak výrazných výhod, pokud jde o kvalitu a cenu. Proto je dnes Knipex přední světovou značkou kleští.
S kleštěmi Knipex pracují uživatelé ve více než 100 zemích – a trend je vzrůstající.

Společnost Abra Beta SPA byla založena v roce 1975 v Pian Camuno v severní části jezera Iseo, v provincii Brescia. Abra Beta vyrábí více než 30 let PROFI brusné kotouče pro řezání a broušení všech druhů materiálů. Ve svém moderním výrobním závodě o ploše více než 10.000 m2 s více než 100 vysoce kvalifikovanými zaměstnanci Abra Beta produkuje více než 15% celkového národního průmyslu.
Díky neustálému výzkumu a partnerstvím s některými italskými univerzitami Abra Beta investuje do technologického výzkumu a upgradu zařízení. Dnes Abra Beta exportuje 50 % své produkce do evropských a mimoevropských zemí a v posledních letech se výrobní kapacita neustále roste s cílem více než 100 tisíc kusů/den.

Ostatní sortiment